Adobe ķieģeļi / Zemes ķieģeļi / Dubļu ķieģeļi / Žāvēti ķieģeļi

 

Mūsu ķieģeļi sastāv tikai no dabīgām sastāvdaļām: māla, salmiem, zāģu skaidām, un tie ir ar rokām darināti un kaltēti saulē.

3DF 900 Adobe Brick

3DF 900 Adobe ķieģelis

 • Standarta: DIN 18945
  Formāts (pēc DIN 18945) 2DF (24,5 cm x 17,5 cm x 11,5 cm)
  Blīvuma klase 0,9
  μ vērtība 5/10
  Siltumvadītspēja ( 𝑊/m-K ) 0,30
  Būvmateriālu klase: B2
2DF 900 Mud Brick

2DF 900 Adobe ķieģelis

 • Standarts: DIN 18945
  Pielietojuma klase: AK II
  Formāts (pēc DIN 18945) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
  Blīvuma klase 1,6
  μ vērtība 5/10
  Siltumvadītspēja ( 𝑊/m-K ) 0,73
  Būvmateriālu klase: A1
2DF 700 Sun dried brick

2DF 700 Adobe ķieģelis

 • Standarts: DIN 18945
  Formāts (pēc DIN 18945) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
  Blīvuma klase 0,7
  μ vērtība 5/10
  Siltumvadītspēja ( 𝑊/m-K ) 0,21
  Būvmateriālu klase: B2

Pastāstiet mums par savu projektu, iespējams, mēs varēsim jums palīdzēt un nodrošināt māla materiālus.

 

Kas ir žāvēti ķieģeļi un no kā tie ir izgatavoti?

Žāvēti ķieģeļi, pazīstami arī kā adobe ķieģeļi vai saulē kaltēti ķieģeļi, ir būvmateriāli, kas izgatavoti no māla, ūdens un organisku materiālu, piemēram, salmu, koksnes putekļu vai citu saistvielu maisījuma, lai uzlabotu tā saistvielas īpašības un vispārējo stiprību. Šos ķieģeļus veido, veidojot no dubļu maisījuma blokus un ļaujot tiem dabiski izžūt un sacietēt saulē.

 

Žāvētu ķieģeļu priekšrocības:

Videi draudzīgas: Žāvēti ķieģeļi ir ilgtspējīga būvniecības iespēja, jo tajos tiek izmantoti vietēji pieejami materiāli.

Energoefektivitāte: Kaltētiem ķieģeļiem ir laba termiskā masa, kas palīdz regulēt iekštelpu temperatūru un samazina vajadzību pēc apkures vai dzesēšanas.

Zemas izmaksas: Dūņu ķieģeļu materiāli bieži vien ir plaši pieejami un lēti, tāpēc tie ir rentabla izvēle būvniecībai.

Daudzpusība: Adobe ķieģeļus var viegli veidot dažādos izmēros un formās, lai veidotu sienas, arkas un citus arhitektūras elementus.

Netoksiski: Adobe ķieģeļi nav toksiski un neizdala kaitīgas ķīmiskās vielas vidē vai iekštelpu gaisā.

Dabiska estētika: Māla ķieģeļu zemiskais izskats var radīt zemniecisku un vizuāli pievilcīgu ēku izskatu.

Adobe ķieģeļu trūkumi:

Izturība: Izžāvēti ķieģeļi laika gaitā var erodēt vai sabojāties, jo īpaši mitrā klimatā, ja netiek pienācīgi kopti.

Ievainojamība pret ūdeni: Izžāvētus ķieģeļus var sabojāt pārmērīgs mitrums, tāpēc ļoti svarīga ir hidroizolācija un pareiza drenāža.

Darbietilpība: Adobe ķieģeļu ražošana un ēku būvniecība ar tiem var būt darbietilpīga, jo ķieģeļi ir jāveido un jāžāvē atsevišķi.

Ierobežota konstrukcijas izturība: Lai gan dubļu ķieģeļi var nodrošināt pietiekamu stiprību mazākām ēkām, tie var nebūt piemēroti lielākām vai daudzstāvu būvēm bez papildu pastiprinājuma.

Jutība pret ugunsgrēku: Izžāvēti ķieģeļi nav dabiski ugunsizturīgi, un tos var sabojāt spēcīgs karstums.

 

Kam izmanto žāvētos ķieģeļus?

Māla ķieģeļus izmanto sienu, ēku un citu konstrukciju būvniecībā. Tie ir vēsturiski izmantoti dažādās pasaules kultūrās mājokļiem, reliģiskām celtnēm un citiem arhitektūras projektiem. Mūsdienās tos biežāk izmanto

 

Vai Adobe ķieģeļi ir izturīgi?

Dubļu ķieģeļiem ir vidēja izturība, tie ir piemēroti vienstāvu vai mazstāvu būvēm. Tomēr to izturība nav salīdzināma ar tādiem mūsdienu celtniecības materiāliem kā betons vai tērauds.

 

Cik stipri ir kaltēti ķieģeļi?

Dūņu ķieģeļu stiprība var atšķirties atkarībā no tādiem faktoriem kā māla kvalitāte, cietēšanas process un saistvielu, piemēram, salmu, klātbūtne. Parasti to stiprība ir zemāka salīdzinājumā ar parastajiem ķieģeļiem.

 

Cik ilgi kaltētie ķieģeļi kalpo?

Dūņu ķieģeļu kalpošanas laiks ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā klimats, apkope un mitruma iedarbība. Pareizi koptas dūņu ķieģeļu konstrukcijas var kalpot vairākus gadu desmitus vai pat ilgāk.

 

Kas izmantoja dubļu ķieģeļus ēku būvniecībā?

Daudzas senās civilizācijas, tostarp ēģiptieši, mezopotāmieši un dažādu reģionu pamatiedzīvotāji, ēku un būvju būvniecībā izmantoja dubļu ķieģeļus.

 

Vai Adobe ķieģeļi ir ūdensizturīgi?

Dubļu ķieģeļi pēc būtības nav ūdensnecaurlaidīgi. Tie var uzsūkt ūdeni un kļūt vājāki, ja tiek pakļauti pārmērīgam mitrumam. Lai novērstu ūdens radītos bojājumus, ir nepieciešami pareizi blīvēšanas un hidroizolācijas paņēmieni.

 

Vai dubļu ķieģeļi ūdenī izšķīst?

Dubļu ķieģeļi var sabojāties, ja tie ilgstoši tiek pakļauti mitrumam, taču tie nešķīst kā šķīstošas vielas. Tā vietā tie var erodēt un zaudēt strukturālo integritāti.

 

Vai sausie ķieģeļi ir ilgtspējīgi?

Jā, dūņu ķieģeļi tiek uzskatīti par ilgtspējīgiem, jo to ražošanā tiek izmantoti vietēji pieejami materiāli, ražošanas laikā tiek patērēts maz enerģijas un ietekme uz vidi ir minimāla salīdzinājumā ar resursietilpīgākiem būvmateriāliem.

 

Vai dūņu ķieģeļi ir ugunsizturīgi?

Māla ķieģeļi nav dabiski ugunsizturīgi, un tos var sabojāt augsta temperatūra. Tomēr to ugunsizturību var uzlabot, pievienojot ugunsdrošas piedevas vai pārklājumus.

 

Kā tiek izgatavoti dubļu ķieģeļi?

Dubļu ķieģeļus izgatavo, sajaucot augsni vai mālu ar ūdeni, lai iegūtu dubļiem līdzīgu konsistenci. No šī maisījuma veido ķieģeļus un ļauj tiem izžūt saulē. Dažreiz pievieno organiskus materiālus, piemēram, salmus, lai uzlabotu izturību un novērstu plaisāšanu.

 

Kā sauc adobe ķieģeļus?

Adobe ķieģeļus parasti sauc par “dubļu ķieģeļiem”, “žāvētiem ķieģeļiem” vai “zemes ķieģeļiem”.

 

Kas ir zemes ķieģeļu māja?

Dūņu ķieģeļu māja ir mājokļa veids, kura būvniecībā kā galveno būvmateriālu izmanto dūņu ķieģeļus. Šīm mājām ir izteikts zemes izskats, un tās bieži vien tiek saistītas ar tradicionālo un ilgtspējīgo arhitektūru.

ClayExpert

Surowe 8

14-400 Pasłęk

Poland