Klaiņojoša māla plāksne – vēsturisko ēku siltināšana

straw-clay board - historic building insulation

Mēs varam jums piedāvāt vēsturisko ēku izolācijas materiālus.

Saliekamās būvplātnes, kas izgatavotas no salmiem un māla. Var būt pielietojams kā gatavs fons sausajai konstrukcijai, skeleta sienu korpusam vai iekšējais siltumizolācijas materiāls koka un ķieģeļu sienām (abpusējs variants). Vienreizējs vai divkāršs pārklājums ar mālu uz džutas tīkla, ar 55 mm malas apdari. Tai ir neliels svars un laba siltumizolācija un skaņas izolācija.

Vēsturisko ēku siltināšana ar elpojošām salmu un māla plāksnēm.

Vēsturisko ēku siltināšana rada īpašas problēmas, jo ir jāsaglabā ēkas arhitektoniskā integritāte, vienlaikus uzlabojot energoefektivitāti. Šādu ēku siltināšana jāveic ļoti rūpīgi, lai nesabojātu vēsturiskos materiālus un saglabātu ēkas vēsturisko nozīmi. Šeit sniegts pārskats par apsvērumiem un metodēm, kas saistītas ar vēsturisko ēku siltināšanu:

Vēsturisko ēku siltināšanas apsvērumi

Raksturlieluma saglabāšana: Jebkurai izolācijas stratēģijai ir jāsaglabā ēkas vēsturiskais raksturs, iezīmes, apdares materiāli un būvniecības metodes.

Vēsturiskās ēkas bieži tika projektētas tā, lai “elpotu”, ļaujot mitrumam iztvaikot dabiskā ceļā. Izolācijas materiāli un metodes nedrīkst aizturēt mitrumu, kas varētu izraisīt ēkas struktūras bojāšanos.

atgriezeniskums: Ideālā gadījumā visām vēsturiskajā ēkā veiktajām izmaiņām jābūt atgriezeniskām, lai nākotnē saglabāšanas speciālisti bez lielām grūtībām varētu atjaunot sākotnējos apstākļus.

Savietojamība: Izolācijai izmantotajiem materiāliem jābūt saderīgiem ar esošajiem būvmateriāliem, lai novērstu ķīmiskas reakcijas vai fiziskus bojājumus.

Noteikumi: Var būt stingri noteikumi un vadlīnijas, kas reglamentē, ko drīkst un ko nedrīkst darīt attiecībā uz vēsturisko ēku siltināšanu, jo īpaši to ēku, kas oficiāli iekļautas sarakstā vai ir aizsargājamas.

Vēsturisko ēku siltināšanas metodes

Jumtu un bēniņu siltināšana: Šī bieži vien ir visvienkāršākā vieta, kur pievienot izolāciju, jo tā parasti netraucē ēkas estētikai. Parasti izmanto tādus materiālus kā minerālvate, celuloze vai īpašas putas, kas nodrošina gaisa caurlaidību.

Sienu izolācija: Tas var būt sarežģītāk, jo, uzstādot izolāciju, ir iespējami bojājumi. Iespējamie risinājumi ir pūšamā celuloze vai putas, ko var ievietot sienu dobumos caur nelieliem caurumiem, kurus vēlāk aizlāpīt. Jaunākās tehnoloģijas ietver salmu māla plāksnes, ko var uzstādīt sienas iekšpusē.

Grīdas izolācija: Izolāciju var pievienot zem grīdas dēļiem vai no puspagraba vai pagraba. Jānodrošina atbilstoša ventilācija, lai novērstu mitruma uzkrāšanos.

Logu apstrāde: Vēsturiskie logi var būt ļoti neefektīvi. Tā vietā, lai tos nomainītu, var uzstādīt sekundāro stiklojumu vai izmantot specializētas logu plēves, lai uzlabotu siltumnoturību, nemainot izskatu.

Pretvēja aizsardzība: Aizslēdzot spraugas ap durvīm, logiem un citām vietām, lai novērstu gaisa noplūdes, var ievērojami uzlabot energoefektivitāti, neietekmējot ēkas struktūru.

Specializētas metodes un materiāli

Salmu un māla plāksnes: Tos var izmantot sienām, un tie ir saderīgi ar daudziem tradicionālajiem celtniecības materiāliem.

Aerogēla izolācija: Tas ir ļoti efektīvs izolācijas materiāls, ko dažkārt var izmantot plānos slāņos, lai nodrošinātu augstu izolācijas līmeni bez liela apjoma. Aerogēla trūkums ir tā cena.

Termotapetes: Tas ir siltumizolējošs materiāls, ko dažkārt var izmantot vēsturiskās ēkās.

Izaicinājumi

Izmaksas: vēsturisko ēku siltināšana var būt dārga, jo ir vajadzīgi specializēti materiāli un metodes.

Ekspertīze: Tas prasa profesionāļu prasmes, kuriem ir pieredze gan ēku saglabāšanā, gan energoefektivitātes uzlabošanā.

Secinājumi

Vēsturisko ēku siltināšana ir trausls līdzsvars starp pagātnes saglabāšanu un nākotni. Ar pareizu pieeju ir iespējams panākt energoefektivitātes uzlabojumus, vienlaikus saglabājot ēkas vēsturisko integritāti. Rūpīgs novērtējums, plānošana un izpilde, izmantojot piemērotus materiālus un metodes, ir izšķiroši svarīgi, lai veiksmīgi veiktu vēsturisko ēku siltināšanu.