Adobe tellis / muldkivi / muda tellis / kuivatatud tellis

 

Meie tellised koosnevad eranditult looduslikest koostisosadest: savist, õlgedest, saepurust ning on käsitsi valmistatud ja päikesekuivatatud.

3DF 900 Adobe Brick

3DF 900 Adobe tellis

 • Standard: DIN 18945
  Formaat (DIN 18945 järgi) 2DF (24,5 cm x 17,5 cm x 11,5 cm)
  Tihedusklass 0,9
  μ väärtus 5/10
  Soojusjuhtivus ( 𝑊/m-K ) 0,30
  Ehitusmaterjali klass: B2
2DF 900 Mud Brick

2DF 900 Adobe tellis

 • Standard: DIN 18945
  Kasutusklass: AK II
  Formaat (DIN 18945 järgi) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
  Tihedusklass 1,6
  μ väärtus 5/10
  Soojusjuhtivus ( 𝑊/m-K ) 0,73
  Ehitusmaterjali klass: A1
2DF 700 Sun dried brick

2DF 700 Adobe tellis

 • Standard: DIN 18945
  Formaat (DIN 18945 järgi) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
  Tihedusklass 0,7
  μ väärtus 5/10
  Soojusjuhtivus ( 𝑊/m-K ) 0,21
  Ehitusmaterjali klass: B2

Rääkige meile oma projektist, võib-olla saame teid aidata ja pakkuda teile savimaterjale.

Mis on kuivatatud tellised ja millest nad on valmistatud?

Kuivatatud tellised, mida tuntakse ka savikrohvi või päikesekuivatatud tellised, on ehitusmaterjalid, mis on valmistatud savi, vee ja orgaaniliste materjalide, näiteks õlgede, puidutolmu või muude sideainete segust, et parandada selle sideomadusi ja üldist tugevust. Need tellised moodustatakse, kui mudasegu vormitakse plokkideks ja lastakse neil päikese käes loomulikul viisil kuivada ja kõveneda.

 

Kuivatatud telliste eelised:

Keskkonnasõbralik: Kuivatatud tellised on säästev ehitusviis, kuna neis kasutatakse kohapeal kättesaadavaid materjale.

Energiatõhusad: Kuivatatud tellistel on hea soojamass, mis aitab reguleerida sisetemperatuuri ja vähendab kütte- või jahutusvajadust.

Madalad kulud: Mudakivide materjalid on sageli rikkalikult kättesaadavad ja odavad, mistõttu on need ehitamiseks kuluefektiivne valik.

Mitmekülgsus: Mörditelliseid saab hõlpsasti vormida eri suurusteks ja vormideks, et luua seinu, võlvid ja muid arhitektuurielemente.

Mittetoksilised: Adobe’i tellised ei ole mürgised ega eralda keskkonda ega siseõhku kahjulikke kemikaale.

Looduslik esteetika: Muldkivi maapealne välimus võib luua hoonetele maalähedase ja visuaalselt ahvatleva välimuse.

Adobe’i tellise puudused:

Vastupidavus: Kuivatatud tellised võivad aja jooksul erodeeruda või laguneda, eriti niiskes kliimas, kui neid ei hooldata nõuetekohaselt.

Haavatavus vee suhtes: Kuivatatud telliseid võib kahjustada liigne niiskus, seega on veekindlus ja nõuetekohane drenaaž väga olulised.

Töömahukas: Adobe’i telliste valmistamine ja nende abil hoonete ehitamine võib olla töömahukas, kuna telliste tuleb vormida ja kuivatada eraldi.

Piiratud struktuuriline tugevus: Kuigi mudatellised võivad pakkuda piisavat tugevust väiksemate hoonete puhul, ei pruugi need ilma täiendava tugevduseta sobida suuremate või mitmekorruseliste ehitiste jaoks.

Tuleohutus: Kuivatatud tellised ei ole looduslikult tulekindlad ja neid võib kahjustada intensiivne kuumus.

 

Milleks kasutatakse kuivatatud telliseid?

Kuivatatud telliseid kasutatakse seinte, hoonete ja muude konstruktsioonide ehitamiseks. Neid on ajalooliselt kasutatud erinevates kultuurides üle kogu maailma elamute, religioossete ehitiste ja muude arhitektuuriprojektide ehitamiseks. Tänapäeval kasutatakse neid sagedamini

 

Kas Adobe’i tellised on tugevad?

Mudatellistel on mõõdukas tugevus, mis sobib ühekorruseliste või madalate ehitiste jaoks. Nende tugevus ei ole siiski võrreldav kaasaegsete ehitusmaterjalidega, nagu betoon või teras.

 

Kui tugevad on kuivatatud tellised?

Mudatelliste tugevus võib varieeruda selliste tegurite alusel nagu savi kvaliteet, kuivamisprotsess ja sideainete, näiteks õlgede olemasolu. Üldiselt on nende tugevus tavapäraste telliskividega võrreldes väiksem.

 

Kui kaua kestavad kuivatatud tellised?

Mudatelliste eluiga sõltub sellistest teguritest nagu kliima, hooldus ja kokkupuude niiskusega. Nõuetekohaselt hooldatud mudatellistest konstruktsioonid võivad kesta mitu aastakümmet või isegi kauem.

 

Kes kasutasid ehitiste ehitamiseks mudatelliseid?

Paljud iidsed tsivilisatsioonid, sealhulgas egiptlased, mesopotaamid ja eri piirkondade põlisrahvad, kasutasid hoonete ja rajatiste ehitamiseks mudatelliseid.

 

Kas Adobe’i tellised on veekindlad?

Mudatellised ei ole iseenesest veekindlad. Nad võivad imada vett ja nõrgeneda, kui nad puutuvad kokku liigse niiskusega. Veekahjustuste vältimiseks on vaja nõuetekohast tihendamist ja veekindlat tehnikat.

 

Kas mudatellis lahustub vees?

Mudatellised võivad laguneda, kui nad puutuvad pikaajalise niiskusega kokku, kuid nad ei lahustu nagu lahustuv aine. Selle asemel võivad nad erodeeruda ja kaotada struktuurilise terviklikkuse.

 

Kas kuivatatud tellised on jätkusuutlikud?

Jah, mudatelliseid peetakse jätkusuutlikuks, kuna neis kasutatakse kohalikke materjale, nende valmistamisel tarbitakse vähe energiat ja nende keskkonnamõju on minimaalne võrreldes ressursimahukamate ehitusmaterjalidega.

 

Kas mudatellised tellised on tulekindlad?

Mudatellised ei ole looduslikult tulekindlad ja neid võivad kahjustada kõrged temperatuurid. Nende tulekindlust saab siiski parandada tulekindlate lisaainete või katete lisamisega.

 

Kuidas valmistatakse mudatelliseid?

Mudatelliseid valmistatakse mulla või savi ja vee segamisel, et saavutada mudalaadne konsistents. See segu vormitakse telliskivideks ja lastakse päikese käes kuivada. Mõnikord lisatakse orgaanilisi materjale, näiteks õlgi, et suurendada tugevust ja vältida pragunemist.

 

Kuidas nimetatakse savitelliseid?

Adobe’i telliseid nimetatakse tavaliselt “mudatellisteks”, “kuivatatud tellisteks” või “muldkivideks”.

 

Mis on muldkivi maja?

Muldtiilimaja on elamu, mille ehitamisel kasutatakse esmase ehitusmaterjalina muldtiili. Need majad on erilise muldkeha välimusega ja neid seostatakse sageli traditsioonilise ja jätkusuutliku arhitektuuriga.

ClayExpert

Surowe 8

14-400 Pasłęk

Poland