Adobe plytos / Žemės plytos / Purvo plytos / Džiovintos plytos

 

Mūsų plytas sudaro tik natūralūs ingredientai: molis, šiaudai, pjuvenos, jos gaminamos rankomis ir džiovinamos saulėje.

3DF 900 Adobe Brick

3DF 900 Adobe plyta

  • Standartinė: DIN 18945
    Formatas (pagal DIN 18945) 2DF (24,5 cm x 17,5 cm x 11,5 cm)
    Tankio klasė 0,9
    μ vertė 5/10
    Šilumos laidumas ( 𝑊/m-K ) 0,30
    Statybinės medžiagos klasė: B2
2DF 900 Mud Brick

2DF 900 Adobe plyta

  • Standartas: DIN 18945
    Naudojimo klasė: AK II
    Formatas (pagal DIN 18945) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
    Tankio klasė 1,6
    μ vertė 5/10
    Šilumos laidumas ( 𝑊/m-K ) 0,73
    Statybinės medžiagos klasė: A1
2DF 700 Sun dried brick

2DF 700 Adobe plyta

  • Standartas: DIN 18945
    Formatas (pagal DIN 18945) 2DF (24 cm x 11,5 cm x 11,3 cm)
    Tankio klasė 0,7
    μ vertė 5/10
    Šilumos laidumas ( 𝑊/m-K ) 0,21
    Statybinės medžiagos klasė: B2

Papasakokite mums apie savo projektą, galbūt galėsime jums padėti ir parūpinti molio medžiagų.

Kas yra džiovintos plytos ir iš ko jos gaminamos?

Džiovintos plytos, dar vadinamos adobe plytomis arba saulėje džiovintomis plytomis, yra statybinės medžiagos, pagamintos iš molio, vandens ir organinių medžiagų, pavyzdžiui, šiaudų, medžio dulkių ar kitų rišamųjų medžiagų mišinio, kad pagerėtų jų rišamosios savybės ir bendras tvirtumas. Šios plytos formuojamos formuojant purvo mišinį į blokelius ir leidžiant jiems natūraliai išdžiūti ir sukietėti saulėje.

 

Džiovintų plytų privalumai:

Ekologiškos: Džiovintos plytos yra tvarus statybos variantas, nes joms naudojamos vietoje prieinamos medžiagos.

Energijos vartojimo efektyvumas: Džiovintos plytos pasižymi gera šilumine mase, todėl padeda reguliuoti patalpų temperatūrą ir sumažina šildymo ar vėsinimo poreikį.

Mažos išlaidos: Džiovintų plytų medžiagos dažnai būna gausios ir nebrangios, todėl jos yra ekonomiškas statybos pasirinkimas.

Universalumas: Dumblo plytas galima lengvai formuoti įvairių dydžių ir formų sienoms, arkoms ir kitiems architektūriniams elementams kurti.

Netoksiškos: Adobe plytos yra netoksiškos ir neišskiria kenksmingų cheminių medžiagų į aplinką ar patalpų orą.

Natūrali estetika: Dėl žemiškos purvo plytų išvaizdos pastatai gali atrodyti kaimiškai ir vizualiai patraukliai.

Adobe plytų trūkumai:

Ilgaamžiškumas: Džiovintos plytos laikui bėgant, ypač drėgname klimate, gali erozijos ar gedimo, jei nėra tinkamai prižiūrimos.

Pažeidžiamumas vandeniui: Džiovintos plytos gali būti pažeistos per didelės drėgmės, todėl labai svarbu jas hidroizoliuoti ir tinkamai drenuoti.

Darbo sąnaudos: Adobe plytų gamyba ir pastatų statyba iš jų gali būti imli darbui, nes plytas reikia formuoti ir džiovinti atskirai.

Ribotas konstrukcinis tvirtumas: Alyvos plytos gali būti pakankamai tvirtos mažesniems pastatams, tačiau be papildomo sutvirtinimo jos gali būti netinkamos didesniems ar daugiaaukščiams statiniams.

Jautrumas ugniai: Džiovintos plytos nėra natūraliai atsparios ugniai ir gali būti pažeistos didelio karščio.

 

Kam naudojamos džiovintos plytos?

Džiovintos plytos naudojamos sienoms, pastatams ir kitoms konstrukcijoms statyti. Įvairiose pasaulio kultūrose jos istoriškai naudotos būstams, religiniams pastatams ir kitiems architektūriniams projektams. Šiandien jos dažniau naudojamos

 

Ar Adobe plytos yra tvirtos?

Purvo plytos yra vidutinio stiprumo, tinkamos vieno aukšto ar mažaaukštėms konstrukcijoms. Tačiau jų stiprumas neprilygsta šiuolaikinėms statybinėms medžiagoms, tokioms kaip betonas ar plienas.

 

Kokio stiprumo yra džiovintos plytos?

Dumblo plytų stiprumas gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip molio kokybė, kietėjimo procesas ir rišamųjų medžiagų, pavyzdžiui, šiaudų, buvimas. Paprastai jų stiprumas yra mažesnis, palyginti su įprastinėmis plytomis.

 

Kiek laiko tarnauja džiovintos plytos?

Dumblo plytų ilgaamžiškumas priklauso nuo tokių veiksnių kaip klimatas, priežiūra ir drėgmės poveikis. Tinkamai prižiūrimos purvo plytų konstrukcijos gali tarnauti kelis dešimtmečius ar net ilgiau.

 

Kas naudojo purvo plytas pastatams statyti?

Daugelis senovės civilizacijų, įskaitant egiptiečius, Mesopotamijos gyventojus ir įvairių regionų vietines tautas, naudojo purvo plytas pastatams ir statiniams statyti.

 

Ar Adobe plytos atsparios vandeniui?

Purvo plytos iš prigimties nėra atsparios vandeniui. Jos gali sugerti vandenį ir susilpnėti, jei yra veikiamos pernelyg didelės drėgmės. Norint išvengti vandens padarytos žalos, būtina taikyti tinkamus sandarinimo ir hidroizoliacijos būdus.

 

Ar purvo plytos tirpsta vandenyje?

Ilgai veikiamos drėgmės purvo plytos gali suirti, tačiau jos netirpsta kaip tirpi medžiaga. Vietoj to jos gali eroduoti ir prarasti struktūrinį vientisumą.

 

Ar sausos plytos yra tvarios?

Taip, dumblo plytos laikomos tvariomis dėl to, kad joms gaminti naudojamos vietinės medžiagos, gamybos metu sunaudojama mažai energijos ir daromas minimalus poveikis aplinkai, palyginti su daugiau išteklių reikalaujančiomis statybinėmis medžiagomis.

 

Ar dumblo plytos atsparios ugniai?

Purvo plytos nėra natūraliai atsparios ugniai ir gali būti pažeistos aukštos temperatūros. Tačiau jų atsparumą ugniai galima padidinti pridedant ugniai atsparių priedų ar dangų.

 

Kaip gaminamos purvo plytos?

Purvo plytos gaminamos maišant dirvožemį arba molį su vandeniu, kad susidarytų purvo konsistencija. Iš šio mišinio suformuojamos plytos ir paliekamos džiūti saulėje. Kartais į jas dedama organinių medžiagų, pavyzdžiui, šiaudų, kad jos būtų tvirtesnės ir nesutrūkinėtų.

 

Kaip vadinamos adobe plytos?

Adobe plytos paprastai vadinamos “purvo plytomis”, “džiovintomis plytomis” arba “žemės plytomis”.

 

Kas yra žemės plytų namas?

Purvo plytų namas – tai būsto tipas, statomas naudojant purvo plytas kaip pagrindinę statybinę medžiagą. Šie namai pasižymi išraiškinga žemės išvaizda ir dažnai siejami su tradicine ir tvaria architektūra.

ClayExpert

Surowe 8

14-400 Pasłęk

Poland